Jak být přitažlivý

Nemohl jsem si nevšimnout, kolik lidí v mém okolí se zbytečně podceňuje a nepovažuje se za krásné. Kdy jsem sám bojoval s tím, jak být přitažlivý? Nakonec se mi to podařilo změnit, proto věřím, že to může dokázat každý.

Možná vás napadne, že vnější krása nic neznamená, že důležitá je především ta vnitřní a v tom s vámi naprosto souhlasím. Jenže lidé kupují očima, proto jsou obaly jedna z nejdůležitějších věcí každého produktu. Stejně se většina lidí chová i k nám – v tomto ohledu bychom měli být realisti a uvědomit si, že první, co na vás lidé vidí je to, jak vypadáme. Dělal jsem kdysi obchodního zástupce, takže dobře vím, o čem mluvím.

Mám pro vás dobrou zprávu! To, jestli vás okolí vnímá jako přitažlivé, závisí především na tom, co si o sobě myslíte.

Každý je jiný

Nejdůležitější je si uvědomit, že každému se líbí něco jiného. Existuje sice určitý ideál krásy, ale z vlastní zkušenosti asi víte, že ne všem mužům se libí vychrtlé ženy, a ne všem ženám se líbí nabušení borci. Takže si buďte jistí tím, že najdete člověka, kterému se líbí přesně to, jak vypadáte. Nesnažte se proto být někým, kým nejste. Kdo stanovil, co je pěkné a co není? Jsou to jen módní trendy, které se každou chvíli mění, takže neexistuje a nikdy nebude existovat jeden ideál krásy.

Začíná to u vás

Druhým  krokem je sami sebe vnímat jako krásné. Zní to možná egoisticky, ale pokud chcete, aby vás okolí vnímalo jako přitažlivé, tak se tak nejdříve musíte vidět vy sami. Samozřejmě vše má své meze. Zdravé sebevědomí je takové, kdy sami moc dobře víte, že jste krásní a nikoho o tom nemusíte přesvědčovat. Stejně tak platí, že to nepotřebujete od nikoho slyšet. Mějte rádi své tělo a hezky se o něj starejte.

Z počátku se možná budete muset přemlouvat. Mozek je schopný přeprogramovat běžný zvyk zhruba za 20 dnů (záleží na hloubce zakořenění). I v případě, že vám od malička vtloukali do hlavy, že jste fyzicky neatraktivní a vždy budete, můžete tento názor po určité době změnit. Znám spoustu lidí, kteří si mysleli, že nejsou přitažliví a pak z toho „vyrostli“.

Životospráva

Začněte jíst o něco zdravěji, než jíte teď. To, co jíme, má velký vliv na to, jak se cítíme, i jak vypadáme. O zdravé výživě mám připravený celý článek, takže ji tady zmiňuji jen okrajově. Aby bylo jasno – nemám na mysli držení diety, hubnutí atd., ale to, že budete jíst potraviny s dobrou nutriční hodnotou, takže vaše tělo dostane vše, co potřebuje.

Myslete mladě

Často říkám: „V mladém těle – mladý duch“. A funguje to i obráceně. Snažte se scházet s mladě uvažujícími lidmi. Je jedno, jestli vám je třicet, padesát nebo sto. Pokud budete myslet mladě, tak to velmi pozitivně ovlivní váš vzhled. Nebojte se být nad věcí, často se smát, neustále se něčemu novému učit atd.

Vnější pomoc

Celý proces můžete podpořit čtvrtým krokem, který můžeme nazvat „vnější pomoc“ jako je například návštěva kosmetického salónu, posilovny nebo nákup nového oblečení, které vás více vystihuje. Měli byste se oblékat především tak, aby to přišlo atraktivní vám. Jak se můžete cítit dobře a přitahovat tak ostatní, když nosíte něco, co se vám vůbec nelíbí? Schválně tento krok řadím jako poslední a nejméně důležitý. Důvodem je fakt, že můžete z vnějšku vypadat, jak chcete, ale pokud si myslíte, že nejste hezcí, tak vás tak bude vnímat i okolí.

Lidé vám vidí do hlavy

Možná je to pro vás novinka, ale každý člověk má v sobě radar, který mu říká, co si o sobě ostatní myslí. I když jste ho třeba nikdy vědomě nepoužili, tak vězte, že ho máte. Pokud se setkáte s někým vyrovnaným, který sám sebe přijímá takového, jaký je, dozajista to poznáte. Stejně tak to poznají i ostatní u vás, i když si to ani neuvědomují. Pravděpodobně je napadne: „Na tom člověku se mi něco nezdá“ nebo „Ten člověk se mi nelíbí“.

Pokud si o sobě budete myslet, že jste přitažliví, budou jim v hlavně pravděpodobně znít tato slova: „I když nevypadá jako model/ka, tak mě přitahuje. Je to taková přirozená krása.“ Přesně tento vzkaz jim poslalo vaše podvědomí, kde jsou uložena všechna vaše přesvědčení. Tohle je odpověď na otázku, proč jsou někteří lidé, kteří nemají zdaleka proporce ideálu krásy, tak přitažliví pro okolí. Je to proto, že si to o sobě myslí.

Zkuste se podívat kolem sebe. Je každý atraktivní člověk přitažlivý i pro okolí? A funguje to i naopak? Nebo je to spíše tím, co si o sobě myslí a co tím pádem vyzařují do svého okolí?

DALŠÍ ČLÁNKY

Jak překonat neúspěch

Zažili jsme je všichni. Chvíle beznaděje, kdy se přes veškerou snahu bortí naše podnikání, práce nebo vztah, mnohdy i vše najednou. Dá se z tohoto temného údolí vystoupat? Jak překonat neúspěch?

CELÝ ČLÁNEK »

Závislost na druhé osobě

Náš osobní rozvoj může úplně zastavit, když se zamilujeme do nesprávné osoby a staneme se na ní závislí. Musíme pak čelit stejným problémům jako při jiných druzích závislosti. Je to o to horší, protože se o této problematice moc nemluví. Jak závislost na druhé osobě řešit?

CELÝ ČLÁNEK »

Jak mít ideální partnerský vztah

Přestože o partnerském soužití už byly napsány stovky knih, o kolika párech můžeme s klidem říct, že jim to klape? Může vůbec ideální partnerský vztah existovat? Samozřejmě, že ano.
Jako ve všem, co se týká štěstí, i tady platí, že se musíte vykašlat na to, jak vás to naučili rodiče nebo to dělá většina lidí.

CELÝ ČLÁNEK »

Jak se správně rozhodnout

Stojíte před důležitým rozhodnutím a nejste si jistí tím, co máte udělat? Může se jednat o vaši práci, vztahy, investování, cestování nebo důležitou změnu ve vašem životě. Jak zvýšit úspěšnost při vašem rozhodování? Jak se správně rozhodnout? Ověřený návod najdete v tomto článku.

CELÝ ČLÁNEK »

Jak být šťastný

Můžeme žít naplněný život. Tím nemyslím dosáhnout nirvány, osvícení nebo něčeho nadpozemského, ale to, že se cítíme většinu dne spokojení. Přestože jsme „postavení“ tak, abychom byli šťastní, v dnešní společnosti je to velkou výzvou. Podívejme se, jak být šťastný.

CELÝ ČLÁNEK »

JAKUB TRPIŠ

Pocházím z Ostravy. V roce 2012 jsem vydal svou prvotinu Volbu, které se celosvětově prodalo přes 80 000 výtisků. V roce 2018 se v Česku stala bestsellerem a nyní slaví úspěch ve Velké Británii.

Celkem jsem napsal tři knihy a publikoval přes 100 článků na téma osobního rozvoje.

Máte zájem o konzultace? Objednat se můžete tady.

VÝHODNÉ BALÍČKY

1647 Kč za 1360 Kč

1098 Kč za 948 Kč

698 Kč za 431 Kč