Ako byť príťažlivý

Nemohol som si nevšimnúť, koľko ľudí v mojom okolí sa zbytočne podceňuje a nepovažuje sa za krásnych. Kedysi som sám bojoval s tým, ako byť príťažlivý. Nakoniec sa mi to podarilo zmeniť, preto verím, že to môže dokázať každý.

Možno vás napadne, že vonkajšia krása nič neznamená, že dôležitá je predovšetkým tá vnútorná a v tom s vami úplne súhlasím. Lenže ľudia kupujú očami, preto sú obaly jedna z najdôležitejších vecí každého produktu. Rovnako sa väčšina ľudí chová aj k nám – v tomto ohľade by sme mali byť realisti a uvedomiť si, že prvé, čo na vás ľudia vidia je to, ako vyzeráme. Robil som kedysi obchodného zástupcu, takže dobre viem, o čom hovorím.

Mám pre vás dobrú správu! To, či vás okolie vníma ako príťažlivých, závisí predovšetkým od toho, čo si o sebe myslíte.

Každý je iný

Najdôležitejšie je si uvedomiť, že každému sa páči niečo iné. Existuje síce určitý ideál krásy, ale z vlastnej skúsenosti asi viete, že nie všetkým mužom sa páči vychudnuté ženy, a nie všetkým ženám sa páči nabušený borci. Takže si buďte istí tým, že nájdete človeka, ktorému sa páči presne to, ako vyzeráte. Nesnažte sa preto byť niekým, kým nie ste. Kto stanovil, čo je pekné a čo nie je? Sú to len módne trendy, ktoré sa každú chvíľu menia, takže neexistuje a nikdy nebude existovať jeden ideál krásy.

Začína to u vás

Druhým krokom je sami seba vnímať ako krásnych. Znie to možno egoisticky, ale ak chcete, aby vás okolie vnímalo ako príťažlivé, tak sa tak najskôr musíte vidieť vy sami. Samozrejme všetko má svoje medze. Zdravé sebavedomie je také, kedy sami veľmi dobre viete, že ste krásny a nikoho o tom nemusíte presviedčať. Rovnako tak platí, že to nepotrebujete od nikoho počuť. Majte radi svoje telo a pekne sa o neho starajte.

Z počiatku sa možno budete musieť prehovárať. Mozog je schopný preprogramovať bežný zvyk zhruba za 20 dní (záleží na hĺbke zakorenenie). Aj v prípade, že vám od malička vtĺkali do hlavy, že ste fyzicky neatraktívny a vždy budete, môžete tento názor po určitej dobe zmeniť. Poznám veľa ľudí, ktorí si mysleli, že nie sú príťažliví a potom z toho „vyrástli“.

Životospráva

Začnite jesť o niečo zdravšie, než jete teraz. To, čo jeme, má veľký vplyv na to, ako sa cítime, aj ako vyzeráme. O zdravej výžive mám pripravený celý článok, takže ju tu spomínam len okrajovo. Aby bolo jasno – nemám na mysli držanie diéty, chudnutie atď., ale to, že budete jesť potraviny s dobrou nutričnou hodnotou, takže vaše telo dostane všetko, čo potrebuje.

Myslite mlado

Často hovorím: „V mladom tele – mladý duch“. A funguje to aj obrátene. Snažte sa stretávať s mlado uvažujúcimi ľuďmi. Je jedno, či vám je tridsať, päťdesiat alebo sto. Ak budete myslieť mlado, tak to veľmi pozitívne ovplyvní váš vzhľad . Nebojte sa byť nad vecou, často sa smiať, neustále sa niečomu novému učiť atď.

Vonkajšia pomoc

Celý proces môžete podporiť štvrtým krokom, ktorý môžeme nazvať „vonkajšia pomoc“ ako je napríklad návšteva kozmetického salónu, posilňovne alebo nákup nového oblečenia, ktoré vás viac vystihuje. Mali by ste sa obliekať predovšetkým tak, aby to prišlo atraktívne vám. Ako sa môžete cítiť dobre a priťahovať tak ostatných, keď nosíte niečo, čo sa vám vôbec nepáči? Schválne tento krok zaraďujem ako posledný a najmenej dôležitý. Dôvodom je fakt, že môžete zvonku vyzerať, ako chcete, ale ak si myslíte, že nie ste pekní, tak vás tak bude vnímať aj okolie.

Ľudia vám vidia do hlavy

Možno je to pre vás novinka, ale každý človek má v sebe radar, ktorý mu hovorí, čo si o sebe ostatní myslia. Aj keď ste ho treba nikdy vedome nepoužili, tak vedzte, že ho máte. Ak sa stretnete s niekým vyrovnaným, ktorý sám seba prijíma takého, aký je, dozaista to spoznáte. Rovnako tak to spoznajú aj ostatní u vás, aj keď si to ani neuvedomujú. Pravdepodobne ich napadne: „Na tom človeku sa mi niečo nezdá“ alebo „Ten človek sa mi nepáči“.

Pokiaľ si o sebe budete myslieť, že ste príťažlivý, budú im v hlavne pravdepodobne znieť tieto slová: „Aj keď nevyzerá ako model/ka, tak ma priťahuje. Je to taká prirodzená krása.“ Presne tuto zprávu im poslalo vaše podvedomie, kde sú uložené všetky vaše presvedčenia. Toto je odpoveď na otázku, prečo sú niektorí ľudia, ktorí nemajú zďaleka proporcie ideálu krásy, tak príťažlivý pre okolie. Je to preto, že si to o sebe myslia.

Skúste sa pozrieť okolo seba. Je každý atraktívny človek príťažlivý aj pre okolie? A funguje to aj naopak? Alebo je to skôr tým, čo si o sebe myslia a čo tým pádom vyžarujú do svojho okolia?

ĎALŠIE ČLÁNKY

Ako zvládať stresové situácie

Uprostred závažného problému, kde nevidíme svetlo na konci tunela, nevnímame úplne jasne a často celú vec neúmyselne zhoršujeme. Ako zvládať stresové situácie, aby sme nimi pokiaľ možno čo najrýchlejšie preplávali?

CELÝ ČLÁNOK »

Ako správne myslieť a zmeniť svoj život

Náš mozog je neskutočne komplexný nástroj, ktorým doslova formujeme realitu. Hoci je myslenie základom spokojného života, neučíme sa o ňom v školách. Ako sa svojou mysľou lepšie pracovať a využívať tak jej potenciál? Ako správne myslieť a zmeniť svoj život tak, aby sme boli šťastnejší?

CELÝ ČLÁNOK »

Ako prekonať neúspech

Zažili sme ich všetci. Chvíle beznádeje, kedy sa napriek všetkej snahe rúca naše podnikanie, práca alebo vzťah, mnohokrát aj všetko naraz. Dá sa z tohto temného údolia vystúpiť? Ako prekonať neúspech?

CELÝ ČLÁNOK »

Ako mať ideálny partnerský vzťah?

Hoci o partnerskom súžití už boli napísané stovky kníh, o koľkých pároch môžeme s kľudom povedať, že im to klape? Môže vôbec ideálny partnerský vzťah existovať? Samozrejme, že áno.
Ako vo všetkom, čo sa týka šťastia, aj tu platí, že sa musíte vykašľať na to, ako vás to naučili rodičia alebo to robí väčšina ľudí.

CELÝ ČLÁNOK »

Závislosť na druhej osobe

Náš osobný rozvoj môže úplne zastaviť, keď sa zamilujete do nesprávnej osoby a staneme sa na nej závislí. Musíme potom čeliť rovnakým problémom ako pri iných druhoch závislosti. Je to o to horšie, pretože sa o tejto problematike veľa nehovorí. Ako sa závislosť na druhej osobe riešiť?

CELÝ ČLÁNOK »

Ako byť šťastný

Môžeme žiť naplnený život. Tým nemyslím dosiahnuť nirvány, osvietenie alebo niečoho nadpozemského, ale to, že sa cítime väčšinu dňa spokojní. Hoci sme „postavení“ tak, aby sme boli šťastný, v dnešnej spoločnosti je to veľkou výzvou. Pozrime sa, ako byť šťastný.

CELÝ ČLÁNOK »

JAKUB TRPIŠ

Pochádzam z Ostravy. V roku 2012 som vydal svoju prvotinu Voľbu, ktorej sa celosvetovo predalo vyše 80 000 výtlačkov. V roku 2018 sa v Česku stala bestsellerom a teraz slávi úspech vo Veľkej Británii.

Celkom som napísal tri knihy a publikoval cez 100 článkov na tému osobného rozvoja.

Máte záujem o konzultácie? Objednať sa môžete tu.

VÝHODNÉ BALÍČKY

67 € za 55 €

24 € za 15 €